HomePomocFAQ

FAQ

Planowanie łazienki

1. Czy istnieje łatwy i szybki sposób aby wyremontować moja łazienkę?

Możliwe jest poprawienie wyglądu łazienki bez konieczności wykonania jej kompleksowego remontu. Można wymienić armaturę, stary zestaw natryskowy na atrakcyjny panel z masażem, starą umywalkę zastąpić nową, a akcesoria łazienkowe i kosmetyki poukładać w nowej szafce pod umywalką. Niewątpliwie całościowa renowacja łazienki wymaga większego zaangażowania, jednak z Ideal Standard jest łatwiejsza do przeprowadzenia, dzięki temu że produkty są wzajemnie dopasowane, podzielone kolekcjami, uzupełniają się w każdej części łazienki i pięknie ją przekształcają.

2. Czy Ideal Standard oferuje rozwiązania do każdego typu łazienki?

Ideal Standard oferuje szeroką gamę produktów, które pozwalają zrealizować swoją idealna łazienkę bez względu na jej wielkość. Proponujemy zwykle kilka typów produktów w różnych rozmiarach, tak aby ułatwić dobranie odpowiednich rozwiązań dostosowanych do przestrzeni łazienki.

3. Czy jest możliwe łączenie produktów różnych serii?

Oczywiście że tak. Prosze jednak zwrócić uwage na charakter produktu w kolekcji. W naszych broszurach często proponujemy pasujące do siebie produktu z różnych kolekcji.

Obsługa i warunki użytkowania

1. Ceramika – dbanie i utrzymanie czystości.

Pielęgnacja produktów – ceramika – umywalki, toalety i prysznicowe brodziki ceramiczne.
Wszystkie produkty wytwarzane i dostarczane przez Ideal Standard zostały tak zaprojektowane aby przez wiele lat niezawodnie funkcjonować, pod warunkiem że są odpowiednio utrzymane i zadbane. Nasze zalecenia, są następujące:

Tak

 • Czyścić regularnie aby nie doprowadzić do powstawania osadów z brudu i kamienia.
 • Do czyszczenia używać ciepłej wody z delikatnymi środkami czyszczącymi w formie płynu. Wybierając środki czystości upewnij się że są na bazie mydła i nie zawierają materiałów ściernych ponieważ ich użycie lub pozostawienie bez spłukania może zniszczyć powierzchnię. Unikać używania mocnych środków na bazie wybielaczy.
 • Naprawiać na bieżąco cieknąca baterię- zapobiegnie to powstawaniu plam i gromadzenia się kamienia.
 • Okazjonalnie i w zależności od potrzeby stosować środek do usuwania kamienia, postępując zgodnie z zaleceniami producenta. Po jego zastosowaniu, obficie spłukać produkt wodą.


Nie

 • Nie umieszczać środków na bazie wybielaczy w zbiornikach WC kompaktów – mogą one uszkodzić wewnętrzną armaturę zbiornika. Można stosować odpowiednie środki w miskach sedesowych.
 • Nie pozostawiać mocnych środków czystości we wnętrzu miski na długi czas.
 • Nie mieszać różnych środków czystości w toalecie – mogą zareagować wydzielając trujące gazy.

2. Wanny i brodziki akrylowe – dbanie i utrzymanie czystości.

Pielęgnacja produktów – wanny, brodziki i panele.

Wszystkie produkty wytwarzane i dostarczane przez Ideal Standard zostały tak zaprojektowane aby przez wiele lat niezawodnie funkcjonować, pod warunkiem że są odpowiednio utrzymane i zadbane. Nasze zalecenia, są następujące:

Tak

 • Czyścić regularnie aby nie doprowadzić do powstawania osadów z brudu i kamienia.
 • Do czyszczenia używać ciepłej wody z delikatnymi środkami czyszczącymi w formie płynu lub mleczka.
 • Naprawiać na bieżąco cieknąca baterię- zapobiegnie to powstawaniu plam i gromadzenia się kamienia.
 • Drobne rysy i przetarcia mogą być wypolerowane łagodną pastą polerską.


Nie

 • Nie pozostawiać bezpośrednio na produktach mydła lub szamponu, mogą pozostawić trwałe plamy.
 • Nie kłaść na produktach papierosów lub innych źródeł ognia
 • - Nie pozostawić na powierzchni produktów środków chemicznych domowego użytku typu: farb, zmywaczy do farb, zmywaczy do paznokci, wybielaczy, perfum, środków do golenia lub silnych środków dezynfekujących, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię.
 • Nie należy stosować żadnych środków czystości w formie proszków, do intensywnego zmywania stosować środki w postaci mleczka.
 • Stosowanie olejków aromatycznymi w saunie nie powinno wpływać negatywnie na powierzchnię akrylową ponieważ są one mocno rozcieńczone z wodą. Należy jednak zwrócić uwagę na miejsca ich uzupełniania, gdyż w dużym stężeniu i pozostawione przez czas mogą uszkodzić powierzchnię.

3. Kabiny prysznicowe – co to jest system Click & Clean? Co to jest Idealclean?

 • Click & Clean. Dolne mocowanie drzwi kabiny do profilu prowadzącego można łatwo wypiąć, tak aby łatwiej utrzymać czystość całej kabiny nawet w trudno dostępnych miejscach.
 • Idealclean. Jest to specjalna powłoka na szkle która sprawia, że czyszczenie kabiny jest dużo łatwiejsze, szybsze o 90% i przynosi efekt na dłuższy czas.

4. Pielęgnacja produktów – armatura lazienkowa i kuchenna.

Tak

 • Czyścić regularnie aby nie doprowadzić do powstawania osadów z brudu i kamienia.
 • Do czyszczenia używać ciepłej wody z delikatnymi środkami czyszczącymi w formie płynu, po dokładnym spłukaniu, wytrzeć do sucha miękka ściereczką. Wybierając środki czystości upewnij się że są na bazie mydła i nie zawierają materiałów ściernych ponieważ ich użycie lub pozostawienie na baterii bez spłukania może zniszczyć metalową powierzchnię armatury. Unikać używania mocnych środków na bazie wybielaczy.
 • Okazjonalnie i w zależności od potrzeby stosować środek do usuwania kamienia, postępując zgodnie z zaleceniami producenta. Po jego zastosowaniu, obficie spłukać produkt wodą.


Nie

 • Nie pozostawić na powierzchni produktów środków chemicznych domowego użytku typu: farb, zmywaczy do farb, zmywaczy do paznokci, wybielaczy, perfum, środków do golenia lub silnych środków dezynfekujących, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię.
 • Nie należy stosować żadnych środków czystości, które mają charakter ścierny np. proszki, mleczka.
 • Unikać zarysowania powierzchni, mogą być one źródłem korozji.

5. Pielęgnacja produktów - meble łazienkowe.

Tak

 • Meble należy czyścić wilgotną ściereczką a następnie przetrzeć do sucha.
 • Mokre plamy należy możliwie szybko wycierać do sucha
 • Należy zachować ostrożność podczas czyszczenia mebli łazienkowych wyposażonych w oświetlenie lub instalację elektryczną, tak aby unikać bezpośredniego kontaktu z wodą lub wilgocią.


Nie

 • Do czyszczenia nie należy używać żadnych rozpuszczalników ani substancji ściernych

6. Pielęgnacja produktów – kabiny prysznicowe

Tak

 • Wskazane jest wytarcie kabiny z resztki wody po każdym jej użyciu. Wodę usuwamy wycierając wszystkie części ze szkła i metalu miękką szmatką. Zapobiegnie to osadzaniu się trudnego do usunięcie nalotu kamienia i brudu. Powstawanie warstwy kamienia jest szczególnie intensywne w przypadku twardej wody.


Nie

 • Nie należy stosować żadnych środków czystości, które mają charakter ścierny ponieważ mogę one uszkodzić powierzchnię.
 • Nie należy stosować żadnych środków czystości zawierających alkohol.
 • Nie używać środków czystości zawierających amoniak, aceton i alkohol, ponieważ mogą one trwale uszkodzić kabinę prysznicową. Należy zachować ostrożność i unikać kontaktu z silnymi chemikaliami, takimi jak rozpuszczalniki organiczne i zmywacze.

Serwis

1. Jaka jest gwarancja na produkty Ideal Standard?

Nasze doświadczenie i jakość produktów pozwala nam na ich część przyznać dożywotnia gwarancję. Szczegółowe informacje o zasadach i warunkach gwarancji można znaleźć na stronie okresy gwarancji.

2. Mam konkretne zapytanie dotyczące konserwacji i czyszczenia produktu ale nie znalazłem tutaj na nie odpowiedzi.

Mam konkretne zapytanie dotyczące konserwacji i czyszczenia produktu ale nie znalazłem tutaj na nie odpowiedzi.

http://spareparts-is.com

Produkty / Techniczne

1. Jakie są korzyści z płynące z korzystania z baterii?

Większośc baterii Ideal Standard posiada ogranicznik przepływu wody do 5 l/min, który pozwala znacznie zmniejszyć jej zużycie. Wymieniając starą baterię na nową, zmniejszymy ilość zużywanej wody ponieważ będziemy ją używać we właściwej ilości i w takiej temperaturze jaka oczekujemy.

Oszczędzanie wody

1. W jaki sposób można ograniczyć zużycie wody I energii?

Woda jest najcenniejszym zasobem na Ziemi. Dlatego tak istotne jest dla nas aby nauczyć się jak nią odpowiedzialnie gospodarować. Pomysły jak można ograniczyć zużycie wody można odnaleźć w produktach Ideal Standard:

 • Wiele zbiorników do kompaktów Ideal Standard jest wyposażone w system spłukiwania wody, który posiada dwa poziomy ilości spłukiwanej wody, pełny 4 lub 6 litrowy oraz częściowy 2,6 lub 3 litrowy.
 • Armatura Ideal Standard jest wyposażona w technologie Click, jej mechanizm ogranicza wypływ wody średnio o 50% wówczas gdy uchwyt baterii jest umieszczony w połowie swojej pozycji. Woda może być oczywiście puszczona mocniejszym strumieniem ale wymaga to mocniejszego podniesienia uchwytu i przesilenia go wraz z charakterystycznym dźwiękiem kliknięcia. Dodatkowo wybierając baterie Ideal Standard z funkcją Click, masz możliwość określania maksymalnej temperatury wody co ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowania i oszczędność energii.
 • Możliwe jest zamontowanie w bateriach umywalkowych, kuchennych lub natryskowych ogranicznika przepływu wody, który zmniejszy jest wypływ do 5 lub 8 l/min.
 • Baterie termostatyczne Ideal Standard pozwalają szybko i bezpiecznie dostosować temperaturę wody oraz ustawić jej bezpieczną granice 40oC.
 • Wymieniając stary zestaw natryskowy na nowy Idealrain, będziesz miał możliwość zmniejszyć przepływ wody do 8 l/min dzięki ogranicznikowi umieszczonemu w słuchawce.
 • wszystkie baterie Ideal Standard są standardowo wyposażone w ogranicznik przepływu.

Ogólne

1. Czy produkty są sprzedawane bezpośrednio?

Wszystkie nasze produkty sprzedawane są poprzez salony łazienkowe

2. Gdzie mogę uzyskać informacje na temat cen produktów Ideal Standard?

Proszę skontaktować się pod nr tel. +48 71 78 68 301 lub infolinia 0801 903 333 w celu otrzymania aktualnego cennika produktów Ideal Standard. Można również odwiedzić najbliższy salon łazienkowy z produktami Ideal Standard lub też pobrać cennik w wersji PDF ze strony?

3. Gdzie mogę znaleźć więcej szczegółów na temat wymiarów produktu?

Proszę skorzystać z informacji technicznej www.idealstandard.pl