HomeO nasNowości i prasaNew collection Connect Space

Ideal Standard przekształca łazienki w piękna przestrzeń

Ideal Standard, jeden z największych producentów stylowych i innowacyjnych rozwiązań łazienkowych, prezentuje najnowszą i przełomową kolekcję produktów wyposażenie łazienki. Connect Space to seria ceramiki, mebli i wanien, która została zaprojektowana z myślą o stworzeniu idealnej łazienki, nawet w małych i trudnych w aranżacji pomieszczeniach.

Projektowanie z myślą o użytkowniku i głębokie zrozumienie ergonomii w łazience to główny cel Ideal Standard. Rozwój produktów zorientowany jest na pomocy ludziom w stworzeniu ich idealnej łazienki. Łazienka musi sprostać wielu wymaganiom dostosowanym do nowoczesnego stylu życia. Musi być to przestrzeń odpowiednia zarówno do codziennego życia, jak i wypoczynku, relaksu lub zabawy.
Właśnie te zrozumienie wielu ról jakie musi pełnić nowoczesna łazienka, stało się powodem przyznania projektantowi kolekcji Connect Space, Robin Levien, wielu nagród w dziedzinie projektowania. Niniejsza seria produktów zawiera rozwiązania do małych pomieszczeń, wąski design umywalek i toalet oraz wanny których kształt umożliwia zastosowanie w trudnych do aranżacji przestrzeniach.

Meble, dostępne w kilku kolorach wykończenia, również mają skrócona odległość od ściany. Dzięki temu mieszczą się one także w mniejszych pomieszczeniach i nadają im wyjątkowych charakter. Takie innowacyjne podejście zastosowane jest we wszystkich produktach kolekcji Connect Space. Szafki pod umywalki są wyposażone w mechanizmy z systemem samodomykania, natomiast szuflady wysuwają się maksymalnie aby zapewnić komfortowy dostęp do akcesoriów i przyborów toaletowych.

Małe szafki pod umywalki z drzwiami w kształcie litery L, otwierają się cicho i płynnie, nie utrudniając dostępu do pozostałej części łazienki. Natomiast lustra dodają w pomieszczeniu poczucie przestrzeni i światła. Umywalki Connect Space Cube mogą być skompletowane z postumentem, półpostumentem lub odpowiednimi meblami. Inteligentny design mebli ze zmniejszoną do 38 cm odległością od ściany, pozwala w pełni wykorzystać dostępne w nich miejsce. Umywalki Connect Space o kształcie Arc i Sphere również są dostępne w kolekcji. Prawo i lewostronne umywalki Connect Space są przeznaczone do stosowania w najmniejszych łazienkach. Dzięki swojemu wąskiemu kształtowi i odpowiedniej szerokości 48 cm, zastosowane wraz z szafkami efektywnie wykorzystują przestrzeń.

W kolekcji znajdują się miski toaletowe i bidety, natomiast kompakty WC dostępne są w wersji przylegającej oraz wyprofilowanej od ściany. Wszystkie miski toaletowe, zarówno wiszące jak i stojące, oraz komakty WC mają zmniejszona o 7,5 cm odległość od ściany, dzięki temu łatwiej można je zastosować w małych łazienkach. Z kolei WC kompkat narożny został zaprojektowany do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zastosowania typowego typu rozwiązania.

Kształt wanien kolekcji Connect Space pozwala na użycie ich w każdej przestrzeni. Wanny asymetryczne w wersji lewej lub prawej są dostępne w długości 150 i 170 cm i mogą być uzupełnione o szklane ekrany, dzięki którym mają również funkcje prysznica. Wanny prostokątne występują w wariancie typowym oraz jako wanna dwustronna typu Duo, która jest w pełni komfortowa do kąpieli dla dwóch osób. Ponad to, szeroka gama ekranów wannowych Connect, które maja długość do 150 cm, pozwala zmienić każdą wannę prostokątna w funkcjonalny i komfortowy prysznic.
Robin Levien o serii Connect Space powiedział, że “umożliwia stworzenie pięknej łazienki również w małych pomieszczeniach co jest dużym wyzwaniem, gdyż średnia wielkość łazienki w Wielkiej Brytanii nie jest większa niż powierzchnia dużego łóżka”.

Produkty z serii Connect Space świetnie komponują się i mogą być łączone z innymi produktami serii Connect, dzięki temu mamy szeroki wybór w kreowaniu przestrzeni swojej łazienki.