HomeO nasNowości i prasaNew collection Dea

Ideal Standard prezentuje nową kolekcję Dea, ponadczasowo estetyczną i funkcjonalnie doskonałą

Ideal Standard, jeden z największych producentów stylowych i innowacyjnych rozwiązań łazienkowych, prezentuje najnowszą i przełomową kolekcję produktów wyposażenie łazienki. Dea to seria ceramiki, mebli i wanien, która została zaprojektowana przez docenione i nagradzane studio projektowe Seymourpowell

Kolekcja Dea zapewnia idealne połączenie wysokiej jakości estetyki z wyjątkową funkcjonalnością i komfortem. W porównaniu do trendu ostatniej dekady, nawiązującego mocno do prostokątnych i minimalistycznych kształtów, miękkie i płynne linie Dea oferują swoim łagodnym wyglądem bardziej przyjemne doświadczenia. Aby użytkownik czuł się w łazience naprawdę komfortowo, jej styl musi być do tego odpowiednio przygotowany.

Luksusowe łazienki mają zwykle wyszukany, kreatywny design i wykonane są w najwyższym standardzie, często jednak bywa, że nie są wygodne pod względem użytkowym. Gdy umywalki są zbyt płytkie, woda pryska na boki, chlapiąc użytkownika, baterie o ostrych krawędziach choć mogą mieć piękny design, również nie są przyjazne i praktyczne w użyciu. Dlatego też projektant kolekcji Dea, skupił się nie tylko na jej formie ale i funkcji, dostarczając nam wyjątkowo pozytywne doświadczenia.
Źródłem inspiracji dla Dicka Powella, współzałożyciela studia Seymourpowell jest człowiek, „we wszystkim co robimy, zaczynamy od człowieka”. „ Łazienka to kameralne miejsce, które powinno mieć bardziej osobisty charakter, aniżeli geometryczną przestrzeń, prostą i pełną minimalistycznych kształtów . My określiliśmy to w serii Dea mianem „Przystępnego Piękna”. Słowo przystępne ma tutaj dwa znaczenia: luksusowe ale nie ograniczone wyłącznie dla najbogatszych i dostępne w tym sensie, że użyteczne, praktyczne, wygodne i ergonomiczne. Zaskakujące jest to że słowo piękno, nie jest słowem zbyt często używanym przez projektantów, natomiast przemawia do nas w dwójnasób: po pierwsze jako klasyczny wzór o eleganckich, wyważonych proporcjach płynących z powierzchni linii, a po drugie, słowo to przywodzi nam na myśl poczucie delikatności i kobiecości, które jest bardzo ważne w intymnej atmosferze łazienki.”

Kolekcja Dea wyróżnia się delikatnymi, charakterystycznie zaokrąglonymi liniami umywalek stojących w formie kolumny, typowych i nablatowych oraz toalet i bidetów. Szeroka gama tej serii, daje wiele możliwości tworzenia indywidualnego i harmonijnego stylu, w łazience o dużej jak i małej powierzchni. Każdy element w kolekcji Dea element kolekcji został starannie przemyślany pod kątem funkcjonalności i komfortu dla użytkownika. Wanny w kolekcji są równie imponujące, dzięki swym miękkim i naturalnym liniom, oraz smukłym rantom, wanna Dea wręcz zaprasza nas do kąpieli. Kształt wanien i ich wolnostojący charakter świetnie komponuje się z wolnostojącą wysoką baterią wannową Melange.
Umywalki Dea mają odpowiednia głębokość, dzięki czemu są doskonale funkcjonalne, natomiast ich zaokrąglony profil, również w połączeniu z szafką, zapewnia odpowiednią odległość i komfortową przestrzeń do korzystania z umywalki. Dodatkowo przestrzenie boczne umywalek mają wystarczająco dużo miejsca na szczoteczki, butelki i inne akcesoria toaletowe, dzięki czemu są one praktyczne i piękne.

Cała gama toalet jest dostępna w wersji stojącej oraz wiszącej wyposażonej w cienkiej grubości, luksusowe deski toaletowe. Delikatnie zaokrąglone linie, wąskie ranty, zintegrowane oświetlenie LED; system dźwiękowy na Bluetooth wbudowany w lustra; przestronne i łatwo dostępne meble, które ułatwiają utrzymanie w czystości i porządku całej przestrzeni łazienki. Każdy detal szafek łazienkowych został starannie przemyślany zarówno pod kątem elegancji jak i uzyskania dodatkowego, w pełni funkcjonalnego i komfortowego miejsca. Wszystkie meble są dostępne w siedmiu wykończeniach kolorystycznych, które maja również różną fakturę powierzchni. Dzięki tak szerokiemu wyborowi, dają pełnię wolność w wyrażeniu swoich indywidualnych upodobań, zachowując jednocześnie luksusowy wygląd.